MotoFreak.pl>Ubiór>Kaski Motocyklowe (8)>
Wybierz podkategorię

Pokaż filtry

Sortuj wg:

Producenci
Kategorie
Modele motocykli
price


Kaski motocyklowe

MIEJ ŁEB NA KARKU! - i zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Kask to jeden z najważniejszych elementów ubioru motocyklisty. Nie warto na nim oszczędzać, wybór kasku powinien być przemyślany.

W swojej ofercie posiadamy kaski wiodących producentów takich jak Agv, HJC, Shoei, Suomy, Airoh, Icon. Jak dobrać idealny kask? Pozwól ...

Zobacz więcej...
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Kaski Motocyklowe

 

Kask Motocyklowy ICONKask to podstawowe wyposażenie każdego motocyklisty. Dzisiaj można kupić je w rozmaitych wariantach do wyboru, zarówno za około 100 złotych, jak i za więcej niż 1000 złotych. Niezależnie od tego, na jaki kask chcesz się zdecydować, pamiętaj o tym, aby dopasować go indywidualnie do siebie i prawidłowo użytkować – tylko wtedy możesz mieć pewność, że będzie chronił cię maksymalnie w awaryjnych sytuacjach!

Przy doborze właściwego kasku motocyklowego musisz pamiętać o tym, że właściwe dopasowanie, w tym dobrany rozmiar pełnią tutaj kluczową rolę dla wygody oraz bezpieczeństwa użytkownika. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że nieodpowiednio używany kask może szybciej przestać zapewnić właściwą ochronę – mowa o procesie starzenia się kasku. Podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę!

 

Wybór odpowiedniego modelu kasku

 

Jak już wspomnieliśmy na wstępnie, na rynku znajduje się wiele różnych modeli kasków. Wszystkie z nich, które mogą być dopuszczone do sprzedaży, muszą spełniać także odpowiednie wymagania zgodnie z minimalnymi właściwościami ochronnymi zawartymi w normach.

 

Najlepszym wyborem dla motocyklistów są kaski motocyklowe integralne, które zapewniają kompleksową ochronę całej głowy i nadają się najlepiej do jazdy sportowej i wyścigowej, ale także do jazdy po zwykłych szosach. Gdy zależy ci na najlepszej ochronie, szukaj wobec tego kasków integralnych.

 

Odpowiedni rozmiar kasku

 

Kask Motocyklowy Shoei SrebrnyW sprzedaży można znaleźć kaski w szerokiej gamie rozmiarów – często od XS do XXL. Kask powinien być dopasowany do głowy użytkownika, ponieważ za mały będzie niekomfortowo ją uciskał, natomiast zbyt duży będzie się poruszał i również będzie zmniejszał poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że kaski poszczególnych producentów różnią się od siebie kształtem, dlatego najlepiej przed zakupem poprzymierzać różne modele.

 

Jak sprawdzić, czy kask motocyklowy ma odpowiedni rozmiar? Przede wszystkim włóż go na głowę, a potem przytrzymaj go i poruszaj głową w prawo i lewo, na dół i do góry. Gdy odczuwasz, że głowa w kasku porusza się zbyt łatwo, w takiej sytuacji oznacza to, że musisz wziąć mniejszy rozmiar. Gdy z kolei czujesz, że kask powoduje ucisk jakiegoś punktu na twojej głowie, wybierz model większy. Pamiętaj, że możesz też stosować specjalne wkładki boczne, gdy okaże się, że masz problem z dobraniem rozmiaru kasku.

 

Konserwacja kasku motocyklowego

 

Każdy motocyklista powinien pamiętać o tym, że kaski motocyklowe wymagają też właściwej konserwacji. Są one produkowane z elementów, które są odporne a uszkodzenia, ale należy także pamiętać o ich konserwacji, gdyż w przeciwnym przypadku mogą szybciej zacząć się niszczyć.

 

Do czyszczenia skorupy kasku wybierz specjalny środek do plastików lub wosk. Części plastikowe są wrażliwe na rozpuszczalniki, dlatego używaj łagodnych środków myjących. Wnętrze kasku może być prane – najlepiej umieścić je wcześniej w specjalnym woreczku do prania. Wnętrze skorupy wytrzyj również delikatnie ściereczką z delikatnym detergentem. Pamiętaj o tym, by złożyć kask wtedy, gdy będzie całkowicie suchy. Uważaj, by woda i środki nie dostały się do otworów wentylacyjnych.

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

od zakupów powyżej 250zł*