MotoFreak.pl>Akcesoria>Układy Wydechowe (7697)>

Pokaż filtry

Sortuj wg:

Producenci
Kategorie
Modele motocykli
price


Wydechy i tłumiki motocyklowe marki Akrapovic i nie tylko

W sklepie internetowym Moto Freak znajdziesz bogaty wybór akcesoriów oraz części motocyklowych od najlepszych producentów. W tej kategorii mamy przyjemność zaprezentować motocyklowe wydechy Akrapovic, Leovince, Mivv, Scorpion, Arrow i wielu innych marek.

Dobra, no to mamy już wymarzoną ma...

Zobacz więcej...
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Wydechy Motocyklowe

 

Układy Wydechowe - BANDIT 650Oprócz usuwania z silnika produktów spalania i wyciszania dźwięków emitowanych podczas jego pracy, obecność układu wydechowego zwiększa komfort motocyklisty w trakcie jazdy oraz pomaga ograniczyć ilość związków toksycznych przedostających się do środowiska. Dzięki temu spełnia zarówno wszystkie wymogi wydajnościowe, jak i ekologiczne.

 

Jak działają wydechy motocyklowe?

 

Układ wydechowy silnika motocyklowego odpowiedzialny jest przede wszystkim za odprowadzenie spalin z jego wnętrza. W stopniu zależnym od typu i modelu, służy również do zminimalizowania emitowanego przez niego hałasu. Spaliny usuwane są z cylindra bezpośrednio, za pomocą specjalnego kolanka wydechowego, które jest montowane do cylindra przy pomocy nakrętek i szpilek. Nieco rzadziej stosowany jest montaż typu slip-on, który polega na utrzymaniu kolanka w odpowiedniej pozycji, przy pomocy dwóch bardzo mocnych sprężyn. W następnej kolejności spaliny transportowane są rurą wydechową do dalszych części układu wydechowego. 

 

Wydech Akrapovic - MotoFreakZa kolankiem znajduje się boczny obieg dopalacza spalin. To właśnie z niego spaliny przedostają się do zaworu, a następnie filtru powietrza. Dzięki odpowiedniemu przefiltrowaniu, toksyczne produkty spalania poddane zostają ponownej obróbce. W komorze rozprężnej znajduje się metalowy katalizator, który zmniejsza toksyczność spalanego oleju. Dzięki temu do środowiska naturalnego trafiają związki o zmniejszonej szkodliwości, a tym samym ograniczona zostaje ilość przedostających się do niego zanieczyszczeń. Ostatecznie spaliny transportowane są rurą wydechową do tłumika, który obniża hałas wydawany przez pracę silnika. Dzięki ingerencji polegającej na wymianie tłumika, brzmienie i moc silnika może ulec znacznemu polepszeniu, podobnie jak cała sprawność układu.

 

Najpopularniejsze Wydechy Motocyklowe

 

W sklepie Moto Freak znajdują się zróżnicowane pod względem klasy, kompletne układy wydechowe dla motocykli różnego typu, a także poszczególne ich elementy i akcesoria. Można wśród nich znaleźć m.in. adaptery, rury eliminujące katalizator i łączące tłumik z kolektorami, a także tłumiki homologowane, poprawiające brzmienie i charakterystykę silnika. Produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów i pasują do różnych modelów motocykli typu Street, Scoot czy Off-road. Dostępne są również stelaże wydechów, kompatybilne z akcesoryjnymi wydechami i pozwalające na zdemontowanie setów pasażera.

Do najpopularniejszych marek dostępnych w sklepie Moto Freak należą takie firmy, jak m.in. Arrow, Scorpion, Cobra czy Zard. Wśród bestsellerów znajdują się chociażby produkty takie jak np. kompletne układy wydechowe angielskiej firmy Scorpion, dostępne wraz z kolektorami oraz wykonanym ze stali nierdzewnej tłumikiem, czy też wykonany z czarnej stali układ oddechowy firmy MIVV, posiadający nakładki karbonowe oraz doskonały tłumik homologowany. Akcesoria układu wydechowego oferowane przez sklep Moto Freak dedykowane są wszystkim najpopularniejszym markom motocyklowym, takim jak Kawasaki, Suzuki czy Yamaha.

Tłumiki motocyklowe i akcesoria dla fanów dwóch kółek

 

Tłumik Motocyklowy AkrapovicFani motocykli doskonale wiedzą, że zakup wymarzonego modelu motocykla to zaledwie początek przygody z dwukołowym środkiem transportu. Dodatkowe rozwiązania wpływające na zwiększenie bezpieczeństwa, jak nawigacje GPS czy kamery pozwalające na rejestrowanie przebytej trasy, nowoczesne rozwiązania pozwalające nawet na długie podróże motocyklowe, ale również akcesoria umożliwiające zmianę wizualną motocykla to jedynie przykłady tego, co można znaleźć w ofercie sklepu internetowego dla pasjonatów. Jednak głównym sposobem na personalizację swojego motocykla są tłumiki motocyklowe wraz z elementami umożliwiającymi przebudowę układu wydechowego. Bo zanim motocykl się zobaczy, warto, aby było go słychać.


Przebudować czy sięgnąć po tłumik slip-onJaki tłumik wybrać? To zależy, czy sam układ wydechowy ma być przebudowany, czy też zastosowane rozwiązanie będzie stanowić uzupełnienie układu fabrycznego. Tu należy również rozstrzygnąć, czy motocykl będzie wykorzystywany głównie do przejazdów po mieście, czy może ma posłużyć do walki z żywiołem w czasie off-roadu. W praktyce oznacza to, że nie wszystkie tłumiki typu pipe-on nadają się do jazdy poza miastem, choć zmniejszenie jego ciężaru w porównaniu do oryginalnie zamontowanego fabrycznego tłumika z pewnością wpłynie na osiągi. Natomiast zarówno w mieście, jak i w jeździe terenowej przydatne są wszelkie rozwiązania, eliminujące katalizator, za to łączące bezpośrednio kolektor z wylotem tłumika. Takie rozwiązanie zalecane jest przy niskich obrotach silnika. 


Rozwiązania dla off-roaduUchwyt Mocowania Tłumika RizomaW przypadku jazdy po mieście czy jazdy po różnych rodzajach nawierzchni, jednak nie obejmujących wyczynowej jazdy off-road, można sięgnąć po tłumiki motocyklowe, dzięki którym wymieniane są jedynie fragmenty układu wydechowego. Natomiast w przypadku motocykli do jazdy off-road zdecydowanie bardziej rekomendowana jest wymiana całego układu wydechowego. Większość takich układów wykonana jest z tytanu, dostępne są również nieco tańsze modele z aluminium. W każdym z wymienionych przykładów przy produkcji nasadek na tłumik sięga się po stal, odporną na korodowanie. Kompletne zestawy posiadają sportowe tłumiki. To rozwiązanie wybierane jest wtedy, gdy konieczne staje się odciążenie motocykla poprzez zmniejszenie jego wagi (wymienialny układ wydechowy w porównaniu z układem fabrycznie zamontowanym bywa lżejszy nawet o około 45%). Wymieniony układ wydechowy poprawia osiągi silnika oraz jego brzmienie. 

W niektórych modelach wydech z tytanu uzupełniany jest o dodatek włókna węglowego. Anodowanie na wybrany kolor nie ma natomiast większego znaczenia oprócz względów estetycznych. Większość tłumików umożliwia także wyciąganie DB killerów. Tłumiki do jazdy scoot to również dużo lżejsze niż fabryczne tłumiki, które mogą być wykonane ze stali szczotkowanej. W zależności od modelu tłumika można do niego dodatkowo dokupić sportowy kolektor. Tłumiki motocyklowe scoot mogą także posiadać specjalną obudowę, chroniąc kierowcę przed ciepłem emitowanym przez tłumik, ich atutem może być także redukcja hałasu. Część tłumików z tej kategorii posiada homologację.

Darmowa dostawa

od zakupów powyżej 250zł*