Oakley – amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Lake Forest, w Kalifornii, należąca do włoskiej firmy Luxottica. Projektuje i produkuje artykuły z pogranicza sportu i mody, w tym okulary sportowe, google, narty, snowboardy, zegarki, plecaki, buty, inną odzież oraz akcesoria. Oakley posiada obecnie ponad 600 patentów na okulary, materiały i przekładnie rowerowe.


MotoFreak.pl>Lista produktów wg. producenta OAKLEY (7)

Pokaż filtry

Sortuj wg:

Kategorie
Modele motocykli
price


Oakley został założony w 1975 roku przez James Jannard w garażu z wkładu początkowego w wysokości 300 dolarów. Nazwa "Oakley" wzięła się od imienia psa Jima, setera angielskiego, który wabił się "Oakley Anne". Jannard zaczął biznes od sprzedaży czegoś, co nazwał 'uchwyt Oakley' – wykończenia rączek w motocrossach. Materiał z jakiego zostały wykonane motocyklowe rączki zostały nazwane 'Unobtainium' i stał się źródłem sukcesu Jannard'a. Materiał ten jest wciąż używany, także jako element wykończenia okularów Oakley, elementy nosków a teraz tarcze zegarków. Oakley produkował także tablice rejestracyjne, rękawiczki, nakolanniki, rączki oraz okulary dla rowerów BMX i motocrossów[2]. Po sprzedaży firmy włoskiej Grupie Luxottica w 2007 roku, założyciel James Jannard założył Red Digital Cinema.


Oakley często sponsoruje sportowców, np. sponsorował członków reprezentacji olimpijskiej USA w 2012 roku.


W sierpniu 2013 r. firma Oakley sprzedała markę Revo firmie Sequential Brands za 20 mln dolarów.

Pozostali producenci

Akrapovic LoeVince Dainese Braking GoPro Stompgrip Rev'it! Puig AGV Alpinestar Dynojet Icon MIVV Nolan Oakley Scorpion Shoei Spidi Yoshimura Zard HJC Suomy

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

od zakupów powyżej 250zł*