Oakley – amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Lake Forest, w Kalifornii, należąca do włoskiej firmy Luxottica. Projektuje i produkuje artykuły z pogranicza sportu i mody, w tym okulary sportowe, google, narty, snowboardy, zegarki, plecaki, buty, inną odzież oraz akcesoria. Oakley posiada obecnie ponad 600 patentów na okulary, materiały i przekładnie rowerowe.

Oakley został założony w 1975 roku przez James Jannard w garażu z wkładu początkowego w wysokości 300 dolarów. Nazwa "Oakley" wzięła się od imienia psa Jima, setera angielskiego, który wabił się "Oakley Anne". Jannard zaczął biznes od sprzedaży czegoś, co nazwał 'uchwyt Oakley' – wykończenia rączek w motocrossach. Materiał z jakiego zostały wykonane motocyklowe rączki zostały nazwane 'Unobtainium' i stał się źródłem sukcesu Jannard'a. Materiał ten jest wciąż używany, także jako element wykończenia okularów Oakley, elementy nosków a teraz tarcze zegarków. Oakley produkował także tablice rejestracyjne, rękawiczki, nakolanniki, rączki oraz okulary dla rowerów BMX i motocrossów[2]. Po sprzedaży firmy włoskiej Grupie Luxottica w 2007 roku, założyciel James Jannard założył Red Digital Cinema.

Oakley często sponsoruje sportowców, np. sponsorował członków reprezentacji olimpijskiej USA w 2012 roku.

W sierpniu 2013 r. firma Oakley sprzedała markę Revo firmie Sequential Brands za 20 mln dolarów

MotoFreak.pl>Lista produktów wg. producenta OAKLEY (45)

Pokaż filtry

Sortuj wg:

Kategorie
Modele motocykli
price


Pozostali producenci

Akrapovic LoeVince Dainese Braking GoPro Stompgrip Rev'it! Puig AGV Alpinestar Dynojet Icon MIVV Nolan Oakley Scorpion Shoei Spidi Yoshimura Zard HJC Suomy