Fox Racing jest najbardziej uznaną i najlepiej sprzedającą się marką odzieży motocross na świecie. Z siedzibą spółki w Morgan Hill w Kalifornii, Fox zbudował potężną firmę produkującą odzież dla najbardziej wymagających fizycznie sportów motorowych.

Poprzez sponsoring i ścisłą współpracę z najlepszymi zawodnikami w historii sportu takich jak Ricky Carmichael, James Stewart, Damon Bradshaw, Rick Johnson, Mark Barnett, Doug Henry, Jeremy McGrath i Steve Lamson – Fox opracował odzież, która zapewnia zawodnikom maksymalną wydajność i swobodę ruchu.

Fox Racing stworzył najlepszą odzież motocrossową na świecie, która jest w stanie wytrzymać najtrudniejsze warunki towarzyszące tak ekstremalnemu sportowi jakim jest motocross.
Firma powstała w 1974 roku, kiedy to Geoff Fox, profesor fizyki na Uniwersytecie Santa Clara, zaryzykował i otworzył firmę zajmującą się dystrybucją europejskich motocykli wyścigowych w Campbell w Kaliforni pod nazwą Moto-X Fox. W przeciągu dwóch lat, Moto-X Fox stał się producentem wysokiej jakości komponentów do silników motorowych, spełniając tym samym największe wymagania zawodników motocross szukających przewagi na torze.

Wiosną 1977 roku, Geoff Fox postanowił pokazać amerykańskiej opinii publicznej, że jego produkty są lepsze od konkurencji.  Fox stworzył swój własny prywatny profesjonalny zespół motocross: Team Moto-X Fox. Pnąc się w górę, występując jednocześnie przeciwko japońskiej potędze, zawodnicy zespołu  Moto-X zajęli piąte, szóste i siódme miejsce w serii mistrzostw AMA 125cc. Osiągając zamierzony cel Geoff Fox  dowiódł, że jego ręcznie robione części były najlepsze.
Jeszcze tego samego roku podczas serii mistrzostw firmie Fox udało się przekonać fanów do jeszcze jednej rzeczy: niepowtarzalny wygląd. Zawodnicy Fox  podczas wyścigów nosili intensywnie czerwone, żółte i pomarańczowe stroje, które nie tylko charakteryzowały się ciekawym wzornictwem ale także skutecznie chroniły przed wilgocią i błotem.  Ręcznie wykonana odzież stała się hitem wśród fanów i entuzjastów motocrossu, którzy zainteresowani byli dostępnością modeli na rynku. Tak rozpoczęła się masowa produkcja, która min. przyczyniła się w latach 80-tych do całkowitej reorganizacji firmy stającej się znaczącym graczem w motocrossowej branży odzieżowej w USA.

W 1980 roku zawodnik Fox, Mark Barnett zdobył pierwsze w historii firmy National Championship, a dwa lata później, Brad Lackey wygrał  po raz pierwszy Motocross World Championship. W następnych dekadach, Fox sponsorując zawodników zdobyły ponad 40 National Motocross i Supercross Championships.

Do dzisiaj Fox Racing jest prężnie rozwijającą się firmą, która wciąż pozostaje we własności rodziny Geoffa Fox’a. Marka stała się międzynarodowym liderem w produkcji odzieży z charakterystycznym logo: głową lisa, które jest rozpoznawane na całym świecie. W taki oto sposób rodzina Fox osiągnęła swój cel produkując najlepsze produkty dla branży motocross jakie tylko można kupić.

Obecnie firma stawia na rozwój wciąż udoskonalając swoje produkty. Poprzez analizę wskazówek i komentarzy sportowców, wykorzystywanie najlepszych materiałów, technologii oraz poprzez współpracę  z najlepszymi projektantami, marka Fox wciąż utrzymuje pozycję  lidera udowadniając tym samym skuteczność połączenia pasji, ciężkiej pracy i wiary we własne marzenia.

MotoFreak.pl>Lista produktów wg. producenta FOX (1)

Pokaż filtry

Sortuj wg:

Kategorie
Modele motocykli
pricePozostali producenci

Akrapovic LoeVince Dainese Braking GoPro Stompgrip Rev'it! Puig AGV Alpinestar Dynojet Icon MIVV Nolan Oakley Scorpion Shoei Spidi Yoshimura Zard HJC Suomy

Darmowa dostawa

od zakupów powyżej 250zł*